Start Aktualności Nyskie policjantki ruszyły w teren by ostrzegać przed oszustami

Nyskie policjantki ruszyły w teren by ostrzegać przed oszustami

przez Nysa Hot

Wczoraj, 6 grudnia nyskie policjantki przeprowadziły akcję edukacyjną. Udzielały porad, jak uniknąć pułapek oszustów, którzy wykorzystują ufność i chęć pomocy, aby się wzbogacić.

– Policja otrzymuje zgłoszenia dotyczące oszustwa „na wypadek”. Schemat pracy oszustów jest ten sam. Na numer alarmowy dzwoni osoba- podaje się za syna, córkę, wnuka i informuje o zaistniałym wypadku drogowym. Aby uniknąć kary wymagana jest duża suma pieniędzy. Oszuści dzwoniąc manipulują osobą i w dokładny sposób mówią, co mają robić. Dlatego tak ważne jest, aby uświadomić nasze społeczeństwo na temat tego zagrożenia – mówi st. sierż. Janina Kędzierska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

Wczorajsze działania odbywały się między innymi na terenie gminy Nysa, Pakosławice oraz Skoroszyce.

– Policjantki podczas rozdawania ulotek dotyczących właśnie oszustw telefonicznych na „wypadek”, „na pracownika banku”, omawiały konkretne przypadki zaistniałe na naszym terenie. Przekazywane informacje obejmowały różnorodny aspekt bezpieczeństwa, w tym identyfikacje typowych oszustw, sposoby reagowania oraz wskazówki, jak zabezpieczyć się przed takimi atakami oszustów. Te działania są częścią szeroko zakrojonej profilaktyki społecznej podejmowanej przez naszą komendę. Po przez rozmowę chcemy zwiększyć świadomość, a tym samym bezpieczeństwo naszych mieszkańców – podkreśla mówi st. sierż. Janina Kędzierska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

Foto: KPP Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź