Start Hot Akcja ratunkowa nad jeziorem

Akcja ratunkowa nad jeziorem

przez Nysa Hot

Kolejna udana interwencja nyskiego WOPR-u. Choć sezon letni jeszcze się nie rozpoczął, na akwenie nie brakuje jednostek pływających. Dziś awarii uległa jedna z nich, z dzieckiem na pokładzie.

Zgłoszenie alarmowe nad nyskim akwenem

Woprowcy zostali zaalarmowanie około godziny 17.00 . W przeciwieństwie do poprzedniego podobnego zgłoszenia i fałszywego alarmu, tutaj zagrożenie było realne. Pomocy potrzebował dorosły mężczyzna oraz dziecko przebywające pod jego opieką.

Na wysokości m. Siestrzechowice awarii uległa Omega z dwuosobową załogą – urwało ster jednostka straciła możliwość manewrowa. Na miejsce udał się łódź służbową z ratownikami – informuje WOPR

Dzięki sprawnej interwencji, łódź została odholowania do przystani Klubu Żeglarskiego. Przy tego typu zdarzeniach ratownicy zawsze apelują o rozwagę na wodzie. O radę przed pierwszym wodowaniem w sezonie warto też zapytać doświadczonych żeglarzy z KŻ. Na terenie klubu widać przygotowania do sezonu, w tym konserwację sprzętu. Pamiętajmy, do oficjalnego rozpoczęcia sezonu o bezpieczeństwo nad wodą dbają głownie ratownicy-wolontariusze, stąd czas reakcji może być wydłużony.

WOPR Nysa akcja ratunkowa 1

WOPR Nysa – akcja ratunkowa

fot. WOPR Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź