Start Aktualności Jutro warto wybrać się na Festyn Leśny Rabusiów z Drakova

Jutro warto wybrać się na Festyn Leśny Rabusiów z Drakova

przez Nysa Hot

W sobotę i niedzielę przy kompleksie leśnym Drakov/Hermanovice odbędzie się doroczny festyn leśny. W programie m.in. pokaz rzemiosła, walki rycerskie i zabawa do późnego wieczora. Dojazd zajmie nam niespełna 40 minut. Wstęp i parking 60 koron.

Piknik z rycerzami i rabusiami w Czechach

Nie zabraknie też średniowiecznej strzelnicy, kuglarzy, czy też pokazu ginących zawodów. W sobotnie popołudnie organizatorzy zaproszą również na wytapianie żelaza w replice średniowiecznej huty. Jak to w przypadku naszych południowych sąsiadów możemy spodziewać się bogatej oferty gastronomicznej.

Warto dodać, że Czesi co roku przy okazji festynu prowadzą akcję sadzenia drzew liściastych. Mają one zastąpić wycinane świerki. Szerzej o tej sprawie powiemy w kolejnym odcinku naszych wiadomości Puls Regionu. Odpowiemy na pytanie, czy szeroko zakrojona wycinka to skutek choroby drzew, czy może po latach wychodzą szkody górnicze w złotodajnych stokach.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź