Start Hot Kolejny punkt szczepień w Nysie od połowy maja

Kolejny punkt szczepień w Nysie od połowy maja

przez Nysa Hot

Dziś w Hali Nysa firma Optima Medycyna rozpoczęła pierwsze szczepienia populacyjne w naszym mieście. Dawek starczy dla około 500-600 osób dziennie. Dostawy zaplanowano na najbliższe trzy tygodnie. Trwają negocjacje z NFZ nad otwarciem kolejnego punktu. To już nie jest kwestia „czy”, tylko „kiedy’.

W Nysie będą działać dwa punkty szczepień masowych

Chętnych na szczepienia w hali sportowej przy Sudeckiej nie brakowało. Kandydaci zostali wskazani przez ogólnodostępną rejestrację online. Choć możliwości szczepienia szacowane są na 1000 dawek dziennie, Optima Medycyna otrzymała o połowę mniejsze dawki. Na razie nie zapowiada się, aby dostawy dla Powiatu Nyskiego były większe.

Nie wiadomo ile dawek będzie do dyspozycji miał drugi PSM w Nysie, usytuowany w Nyskim Domu Kultury. Ocena NFZ proponowanego punktu wyniosła 10/10. Punkt miał działać już od 4 maja, ale wiadomo, że przygotowania potrwają o kilka dni dłużej. Punkt ma zacząć szczepienia w pierwszej połowie maja. Realny termin to prawdopodobnie 12-15 maja, choć firma odpowiedzialna za szczepienia będzie się starać rozpocząć jak najszybciej. Wiemy na pewno, że oprócz osób wskazanych przez rejestrację online, operator otworzy dedykowaną linię do rejestracji telefonicznej dla osób chętnych na szczepienia właśnie w tym konkretnym punkcie.

O wszelkich zmianach będziemy informować na naszym portalu. Punkt w „endeku” również ma szczepić szczepionką Pfizer.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź