Start Aktualności Odśnieżajcie chodniki. Straż Miejska karze mandatami

Odśnieżajcie chodniki. Straż Miejska karze mandatami

przez Nysa Hot

Śniegowa pierzynka pokryła Nysę. Wiąże się to jednak nie tylko z ładnymi widokami i klimatycznym anturażem, ale też obowiązkiem odśnieżania chodników przy swoich posesjach. Gdy tego nie zrobimy, możemy spodziewać się wizyty strażników miejskich. Za nieodśnieżenie chodnika grozi mandat w wysokości 100 zł. Pierwsze kary już się posypały.

-W związku z dużymi opadami śniegu w dniu 15 stycznia 2021r. Straż Miejska interweniowała wobec właścicieli posesji, którzy nie odśnieżyli chodników przy swoich posesjach. – informuje Straż Miejska w Nysie. – Zgodnie z § 2 Uchwały nr XXVII/429/20 Rady Miejskiej w Nysie z dnia 29 sierpnia 2020r. w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Nysa, właściciele nieruchomości obowiązani są do uprzątnięcia błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z części służących do wspólnego użytku, a w tym z chodników położonych bezpośrednio przy granicy nieruchomości.

Straż Miejska przypomina także, by nie zgarniać śniegu na jezdnię, a w miejsce, w którym biały puch nie będzie utrudniał ruchu przechodniom.

Foto: Straż Miejska w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź