Start Edukacja PANS kupi karetkę dla studentów!

PANS kupi karetkę dla studentów!

przez Nysa Hot

Przed nami kolejna inwestycja w najwyższej klasy sprzęt, tym razem dla kierunku ratownictwo medyczne. W Collegium Medicum funkcjonuje już Centrum Symulacji Medycznej, ale będzie jeszcze bardziej nowoczesne. Do dyspozycji studentów zakupiona zostanie m.in. karetka.

Na kierunkach medycznych niezwykle ważne jest praktyka i zdobywanie umiejętności na sprzęcie, który odzwierciedla warunki pracy w placówce medycznej.

 – Zakupimy prawdziwą karetkę, dzięki której nasi studenci sprawdzą się w realnych warunkach pracy ratownika medycznego  – mówi Zbigniew Szlempo, Kanclerz PANS w Nysie.

Karetka będzie garażować przy Ujejskiego i w każdej chwili będzie do dyspozycji studentów i wykładowców.

– Do końca roku wykonamy także remont w Collegium Medicum i zaadaptujemy nowe pomieszczenia dla studentów, zakupimy kolejne nowoczesne urządzenia i już w kolejnym roku studenci będą mogli z tego korzystać – dodaje Zbigniew Szlempo, Kanclerz PANS w Nysie.

Do dyspozycji studentów będą m.in. fantomy, system kamer i rejestracji, aby móc doskonalić umiejętności niezbędne w zawodzie ratownika medycznego. Uczelnia na te inwestycje pozyskała 3 mln zł dofinansowania z obligacji przyznanych przez Prezesa Rady Ministrów RP. Przypomnijmy, że bardzo nowoczesne Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej funkcjonuje również przy ul. Chodowieckiego.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź