Start Aktualności Prawie 3,5 mln zł dla Gminy Paczków!

Prawie 3,5 mln zł dla Gminy Paczków!

przez Nysa Hot

31 lipca 2023 r.  w Ministerstwie Rozwoju i Technologii w Warszawie odbyła się konferencja ministra Waldemara Budy, na której wręczono czeki z dofinansowaniem w ramach programu BSK – Programu Budownictwa socjalnego i komunalnego z Funduszu Dopłat.

Burmistrz Gminy Paczków Artur Rolka wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Paczkowie odebrali z rąk Ministra Rozwoju i Technologii Waldemara Budy symboliczny czek na kwotę 3 382 039,07 zł, przeznaczoną na częściowe sfinansowanie trwającej już budowy kamienicy w centrum Rynku w Paczkowie z przeznaczeniem na mieszkania chronione – informuje Gmina Paczków.

W ramach zadania powstanie trójkondygnacyjny budynek mieszkalny wielorodzinny, mieszczący 12 mieszkań chronionych dostosowanych dla osób niepełnosprawnych.

Bezzwrotne wsparcie budownictwa z Funduszu Dopłat to instrument, który zwiększa liczbę lokali mieszkalnych przeznaczonych dla osób o niskich i przeciętnych dochodach oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym. Źródłem jego finansowania są środki pochodzące z budżetu państwa, których dysponentem jest Minister Rozwoju i Technologii, a bezzwrotnych grantów udziela Bank Gospodarstwa Krajowego.

Foto: Gmina Paczków

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź