Start Aktualności Ścieżka przez Suchą Fosę idealna na spacery

Ścieżka przez Suchą Fosę idealna na spacery

przez Nysa Hot

Trwają długo wyczekiwane prace rewitalizacyjne przy  nyskich fortyfikacjach. Efekty od kilku miesięcy możemy już podziwiać w Forcie Prusy. Teraz także doczekaliśmy się kapitalnego miejsca do spacerów na terenie tzw. Suchej Fosy. Warto wybrać się tam całą rodziną.

-Zapraszamy na ścieżkę dydaktyczną do Suchej Fosy. To blisko 2 km ścieżki oświetlonej, monitorowanej, z małą architekturą, z hotelem dla owadów, czy z multimedialnymi słupkami, dzięki którym możemy posłuchać ćwierkania ptaków – wylicza Zastępca Burmistrza Nysy Marek Rymarz. – Wierzę, że to nowe miejsce do spacerów spotka się z dużą sympatią mieszkańców, matek z wózkami z dziećmi, biegaczy, ludzi jeżdżących na rolkach czy na deskorolkach. – dodaje Rymarz.

Na pewno warto wybrać się na spacer wieczorem. Romantyczna przechadzka ze swoją sympatią to z pewnością dobry plan na randkę w trudnych, pandemicznych czasach. O bezpieczeństwo dbają tam kamery monitoringu miejskiego. Dodajmy, że rewitalizacja w Suchej Fosie to kolejny element szerszego projektu, którego celem jest pokazanie bogactwa turystycznego naszych fortów. Przy dobrej organizacji i odpowiedniej koncepcji, fortyfikacje mogą stać się jednym z najważniejszych punktów turystycznych na mapie naszego regionu.

-W ubiegłym roku została oddana do użytku ścieżka wokół Fortu Prusy, w tym wspomniana już ścieżka przez Suchą Fosę, i pozostaje nam do wykonania trzeci odcinek łączący Suchą Fosę z Fortem Prusy. – mówi Marek Rymarz. – Wówczas będziemy mieli kompleksową ścieżkę spacerową ukazującą najwspanialsze miejsca naszych nyskich fortyfikacji.

Dodajmy, że blisko dwukilometrowa ścieżka przez Suchą Fosę, przebiega od ul. Orląt Lwowskich do ul. Krasickiego.

Foto: UM Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź