Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 21 lutego 2025 10:52

Wizyta studyjna w działającej biogazowni

BZK Energy zaprosiło radnych Rady Miasta Nysa i Rady Powiatu Nyskiego oraz przedstawicieli społeczności lokalnej do odwiedzenia pod koniec stycznia br. biogazowni na terenie Niemiec, tuż przy granicy Polski, w miejscowości Forst / Lausitz.
Wizyta studyjna w działającej biogazowni


Celem wizyty studyjnej jest zapoznanie się z technologią i bieżącym funkcjonowaniem biogazowni, która daje wyobrażenie układu poszczególnych elementów instalacji planowanej w obrębie Domaszkowic przez BZK Energy.

Jak większość biogazowni w Niemczech, gdzie zlokalizowanych jest ok. 12 tys. instalacji tego typu (w Polsce ok. 350), obiekt działa już od pewnego czasu. Funkcjonuje w nowoczesnej technologii biogazowej i ostatnio został dodatkowo zmodernizowany.

BZK Energy podkreśla, że inwestycje biogazowe są ważnym elementem transformacji środowiskowej, energetycznej, gospodarczej i cywilizacyjnej Polski. Związane jest to m.in. z wprowadzeniem realnego zarządzania odpadami z produkcji rolnej, ale także z możliwością uniezależnienia się w zakresie energetycznym, tj. produkcji zielonej energii 24h/7 o każdej porze roku, na miejscu - w Gminie Nysa. Pod tym względem biogazownie są bezkonkurencyjne w porównaniu z instalacjami wiatrowymi czy słonecznymi.



fot. poglądowe

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama