Start Aktualności E – TURYSTA poprowadzi nas po Opolszczyźnie

E – TURYSTA poprowadzi nas po Opolszczyźnie

Zapraszamy do odkrywania nowych miejsc turystycznych w Polsce i Czechach

przez Nysa Hot

Mobilny przewodnik E – TURYSTA to kompendium wiedzy na temat zabytków i obiektów historycznych, przyrodniczych oraz kulturowych województwa opolskiego oraz kraju ołomunieckiego. Nowoczesna aplikacja umożliwia sprawne planowanie podróży oraz odkrywanie nowych miejsc turystycznych w Polsce i Czechach.

Nowoczesna aplikacja turystyczna

Mobilny przewodnik po Opolszczyźnie i kraju ołomunieckim Aplikacja E-TURYSTA powstała z potrzeby podróży i odkrywania rejonów Opolszczyzny oraz sąsiednich Czech w ramach projektu „Mobilny przewodnik po województwie opolskim oraz kraju ołomunieckim (E-Turysta)”. Celem inicjatywy jest promocja walorów dziedzictwa historycznego, przyrodniczego i kulturowego województwa opolskiego i kraju ołomunieckiego poprzez wykorzystanie technologii mobilnych, wspólne kampanie promujące aplikacje mobilną i wspólne imprezy tematyczne. Partnerami projektu są Województwo Opolskie (Partner Wiodący), Kraj Ołomuniecki, Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu oraz Střední Morava – Sdružení cestovního ruchu.

Mobilna aplikacja E – TURYSTA

Planując podróż lub weekendowe zwiedzanie warto móc posłużyć się kompendium wiedzy, które skutecznie ułatwi działanie. Można oczywiście nabyć papierowy przewodnik, jednak znacznie wygodniejszą i zawierającą więcej informacji opcją jest aplikacja mobilna. To w niej znajdziemy zabytki, trasy rowerowe, cenne informacje o lokalnych atrakcjach oraz masę przydatnych wiadomości podróżniczych. E-TURYSTA to sprawne, a przede wszystkim intuicyjne w obsłudze narzędzie. – E- Turysta jest aplikacją mobilną, która prezentuje informacje m.in. o atrakcjach turystycznych, miejscach wypoczynku, kulinariach, kulturze i historii regionu opolskiego i ołomunieckiego. Dzięki niej turyści mają dostęp do opisów miejsc, tras turystycznych oraz kalendarza wydarzeń, wszystko to w jednym miejscu, w swoim smartfonie – tłumaczy koordynator projektu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

– Pozyskiwanie i gromadzenie danych jest procesem czasochłonnym. Mając sprawdzonych i doświadczonych partnerów po stronie czeskiej mogliśmy sprawnie przygotować materiały, które są obecnie dostępne w aplikacji, a także na stronie internetowej. Aplikacja pobiera również dane bezpośrednio ze strony czeskiego partnera. Ponadto dzięki firmie programistycznej T2T System udało się połączyć wszystkie informacje w nowoczesną aplikację z której mogą korzystać wszyscy zainteresowani, a także zmodernizować stronę internetową na której także znajdziemy wszelkie ważne informacje o atrakcjach oraz wydarzeniach w obu regionach. E-Turysta to praktyczny towarzysz podróży dla wszystkich entuzjastów turystyki, którzy chcą poznać nasz region. Aplikacja jest stale aktualizowana, aby dostarczać najświeższych informacji i inspiracji dla turystów – mówi koordynator projektu

Stworzeniem, przygotowaniem oraz wdrożeniem aplikacji E-TURYSTA zajęła się firma programistyczna T2T System, która w ramach projektu zmodernizowała także stronę www.travel.opolskie.pl Dzięki temu możemy odkryć miejsca o których nie mamy pojęcia.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź