Start Aktualności Fundacja Leroy Merlin wyremontuje mieszkania dla uchodźców z Ukrainy

Fundacja Leroy Merlin wyremontuje mieszkania dla uchodźców z Ukrainy

przez Nysa Hot

W ubiegły piątek, w ramach powołanego przez Fundację Leroy Merlin Funduszu Solidarnościowego, Gmina Nysa podpisała umowę grantową na wyremontowanie i przystosowanie do zamieszkania 5 lokali komunalnych, w celu stworzenia w nich tymczasowych miejsc pobytu dla uchodźców z Ukrainy.

Umowa przewiduje bezzwrotne wsparcie w postaci wykonania remontu i adaptacji 5 lokali mieszkalnych, w tym również zakup niezbędnych materiałów. Szacunkowa wartość grantu wyniesie ok. 900 000 zł.

Docelowo, w ramach przedsięwzięcia szacuje się, że z pomocy mieszkaniowej będzie mogło skorzystać nawet 25 uchodźców z Ukrainy. Po okresie objętym projektem mieszkania pozostaną w mieszkaniowym zasobie i posłużą do zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych mieszkańców Gminy. Wytypowane do remontu mieszkania położone są zarówno na terenie Nysy, jak i sołectw. Powierzchnia użytkowa mieszkań wynosi od 27 do 37 m².

Wytypowane mieszkania:

– Niwnica –  1 pokój, powierzchnia użytkowa: 28,15 m²

– Goświnowice –  1 pokój, powierzchnia użytkowa: 32,59 m²

– Radzikowice – 1 pokój, powierzchnia użytkowa: 34,88 m²

– Nysa, Aleja Wojska Polskiego – 1 pokój, powierzchnia użytkowa: 37,84 m²

– Nysa, ul. Krzywoustego – 1 pokój, powierzchnia użytkowa: 27,21 m².

Dla Fundacji Leroy Merlin jest to już 27 grant realizowany na terenie kraju, w wyniku którego wyremontowano i wyposażono  ok. 200 mieszkań na tymczasowa pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

Foto: Gmina Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź