Start Hot Grażyna to nie Kamil….

Grażyna to nie Kamil….

przez Nysa Hot

Kami Bortniczuk startuje czy nie startuje z opolskiego? Zostaliśmy ostatnio kilka razy zapytani o tę kwestię przez naszych Czytelników. Wyjaśniamy zatem – Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk NIE startuje w naszym okręgu.

Zamieszanie to wynikło z faktu pojawienia się w naszym powiecie plakatów wyborczych mamy Ministra – Grażyny Bortniuczuk, która faktycznie startuje z 10. miejsca listy PiS w opolskiem. Na plakatach nie zobaczymy jednak zdjęcia samej kandydatki, ale jej syna… Sam Kamil Bortniczuk jest natomiast jedynką w Płocku.

Widocznie familia Bortniczuków postanowiła skorzystać ze starego patentu na „magię” nazwiska. W przeszłości, także w naszym regionie mieliśmy już sytuacje gdy samo nazwisko decydowało o powodzeniu kandydata w wyborach. Przykładem jest choćby Łukasz Tusk, tapicer z Namysłowa, który wstąpił do PO w 2006 roku, a już rok później został posłem. Dodajmy, że był najmłodszym posłem na Sejm wybranym w wolnych wyborach po 1989. W dniu wyborów w 2007 miał ukończone 22 lata.

Dodajmy, że Grażyna Bortniczuk jest od 4 lat radną powiatu i wraz z radnymi z KWW Kordian Kolbiarz i Forum Samorządowe 2002, tworzy jeden klub radnych.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź