Start Na sygnale Tragiczny wypadek na obwodnicy Grodkowa. Nie żyje młody motocyklista

Tragiczny wypadek na obwodnicy Grodkowa. Nie żyje młody motocyklista

przez Nysa Hot

Mimo, iż z powodu pandemii koronawirusa ruch na drogach jest mniejszy, w ostatnim czasie doszło w naszym regionie do kilku groźnych wypadków. Ten najtragiczniejszy w skutkach wydarzył się wczoraj na obwodnicy Grodkowa.

Do wypadku doszło w niedzielę, około godz. 14.20 w okolicach skrzyżowania dróg wojewódzkich 401 z 385. Samochód zderzył się z motocyklem. Niestety, na miejscu zginął 22-letni kierowca jednośladu. Według wstępnych ustaleń Policji, kobieta, która prowadziła samochód osobowy wjechała na jezdnię, z drogi podporządkowanej. Nie zauważyła jadącego motocyklisty. Mimo prób reanimacji, mężczyzny nie udało się uratować. Kierująca audi usłyszała już zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Grozi jej do 8 lat więzienia.

Dziś od rana także nie brakowało groźnych zdarzeń na drogach w naszym regionie. Na drodze krajowej nr 45 w Opolu, obok stacji Orlen, doszło do zderzenia audi z samochodem ciężarowym. Jeden z kierowców został lekko ranny. W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, na drodze wojewódzkiej 408, zderzyły się dwie ciężarówki. Tu na szczęście nikt nie ucierpiał. Jak informuje nyska Policja, w ostatnim czasie niepokojąco wzrosła też ilość wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów. Funkcjonariusze przypominają, że oprócz przepisów związanych ze stanem epidemii, nieustannie obowiązują te, związane z ruchem drogowym. Dodatkowo pogoda sprzyja rekreacji. Dlatego kierowcy muszą zwracać szczególną uwagę na pieszych i rowerzystów.

fot. Policja Brzeg

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź