Start Aktualności Z Nysy do Formuły 1

Z Nysy do Formuły 1

przez Nysa Hot

W kwietniu w Collegium Polytechnicum odbyło się kolejne innowacyjne szkolenie dla studentów Wydziału Nauk Technicznych. Tym razem było to szkolenie z programowania maszyn sterowanych numerycznie. Co ciekawe, przeprowadził je absolwent nyskiej Akademii, który obecnie pracuje dla dużej brytyjskiej firmy.

– Szkolenie zostało przeprowadzone na specjalistycznym programie, który zakupiła dla nas firma Progressive Technology z Wielkiej Brytanii. Ciekawostką jest fakt, że szkolenie prowadził pracownik firmy, który jest jednocześnie naszym absolwentem. Możemy się więc pochwalić, że Brytyjczycy mocno korzystają z wiedzy naszych absolwentów. Mamy tam już kilku pracowników, nasi studenci byli również na praktykach i stażach – mówi dr inż. Piotr Chwastyk – Prorektor ds. współpracy i rozwoju PANS w Nysie, wykładowca na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji.

– Co ciekawe, firma Progressive Technology chwali się, że m.in. produkuje części do bolidów F1. Stąd także duże zainteresowanie szkoleniem ze strony studentów i perspektywą ewentualnego zatrudnienia w tak innowacyjne firmie – dodaje Chwastyk.

Szkolenie przeprowadził Łukasz Cieślik, absolwent PANS, który pokazywał studentom możliwości nowego programu, a także wdrażał w niego kadrę naukową.

– Prowadzimy szkolenia cyklicznie. Będę jeszcze częściej gościł na Uczelni i będziemy intensywnie wdrażać nowy system – mówi Łukasz Cieślik.

Dodajmy, że szkolenie trwało przez 5 dni po 6 godzin dziennie.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź