Wyróżniający się absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie otrzymali statuetki „Nyskiej Nike”. Laureatami są osoby odnoszące sukcesy na wielu polach i zaangażowane w życie społeczności akademickiej. „Nyska Nike” jest przyznawana od 2007 roku. Statuetki wręczyli absolwentom Rektor prof. Przemysław Malinowski oraz Prorektor ds. nauki i rozwoju prof. Tomasz Drewniak w obecności nauczycieli akademickich i opiekunów studentów.
Statuetki „Nyskiej Nike 2021” w tym roku otrzymali:
- Karolina Hak (kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne – I stopnia) za pracę w Studenckim Kole Naukowym „BWN” oraz m.in. organizację licznych wykładów otwartych i aktywne uczestnictwo w działaniach promocyjnych.
- Robert Jankowicz (filologia germańska) m.in. pełnił funkcję ambasadora specjalności germańskiej w szkołach powiatu nyskiego. Absolwent przygotował też nowatorską pracę dyplomową poświęconą networkom interkomprehensji językowej.
- Klaudia Karpińska (finanse i rachunkowość) m.in. udział w licznych kursach i szkoleniach w ramach projektów realizowanych przez Uczelnię oraz w pracach Studenckich Kół Naukowych „BONUS” i „SYMFONIA”. Absolwentka jest też laureatką stypendium Marszałka Województwa Opolskiego.
- Grażyna Krukowska (pielęgniarstwo – II stopnia) za aktywne uczestnictwo w życiu społeczności akademickiej oraz zaangażowanie w działania na rzecz rozwoju transplantologii.
- Magdalena Kubicka (filologia germańska) za aktywne uczestnictwo w życiu społeczności akademickiej m.in. jako członek Samorządu Studenckiego i Senatu. Absolwentka jest też laureatką prestiżowego stypendium Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej.
- Mateusz Mielec (zarządzanie i inżynieria produkcji) za m.in. aktywna działalność w pracach Studenckiego Koła Naukowego „ABACULUS”. Absolwent był inicjatorem akcji pn. „Korona Wypad” w ramach której wykonano przyłbice ochronne dla służb medycznych miasta i powiatu nyskiego.
- Piotr Miziorko (zarządzanie i inżynieria produkcji) za aktywne uczestnictwo w życiu społeczności akademickiej poprzez udział w dodatkowych kursach i warsztatach. Absolwent w czasie zawieszenia zajęć dydaktycznych z powodu pandemii wspólnie z członkami koła naukowego „ABACULUS” opracował projekt i wykonał przyłbice ochronne dla pielęgniarek i ratowników medycznych.
- Aleksandra Pawlaczyk (filologia angielska, spec. angielski język biznesu) za aktywny udział w pracach Studenckiego Koła Naukowego „LINGUA OECONOMICA”. Absolwentka jest też autorką najlepszej pracy dyplomowej na Wydziale Neofilologii.
- Paulina Sowa (filologia angielska, spec. angielski język biznesu) za aktywne uczestnictwo w pracach Studenckiego Koła Naukowego „LINGUA OECONOMICA” oraz udział w międzynarodowym projekcie studenckim.
- Mateusz Wilk (jazz i muzyka estradowa) za aktywne uczestnictwo Pana Mateusza Wilka w życiu społeczności akademickiej poprzez udział w koncertach organizowanych przez Uczelnię i Wydział.
Ważne!
- Dzień Walki z Depresją – gdzie szukać wsparcia?
- Odbudowa mostu św. Wojciecha w Głuchołazach
- Zatrucie czadem w Nysie. Młody mężczyzna trafił do szpitala
- Szlak Czarownic – mroczna historia naszego regionu
- Arkadiusz Kuglarz nowym szefem delegatury NIK w Opolu
- Wieczorek pożegnalny - francuska komedia ze smakiem
- Pijany kierowca wpadł do rowu. Miał ponad 1,5 promila!
- Pchli Targ w Nysie powraca
- Uczennica SP 10 w Nysie najlepsza w województwie!
- Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka 2025 odbędą się w Nysie!
- Starostwo zaprezentowało koncepcję nowego szpitala w Nysie
- Apteki będą czynne do późnego wieczora w weekendy i święta - zapowiada Starosta Nyski
- 75-latka wjechała w budynek. Groźny wypadek w Reńskiej Wsi
- Poszukiwany za oszustwa obywatel Ukrainy zatrzymany w Nysie. Trafił do więzienia
- Ambitny plan inwestycyjny Starostwa. Które drogi będą remontowane?
- Nowy szpital w Nysie na bazie gliwickiego projektu? Starostwo rozważa gotowy plan
- Które sklepy otwarte a które jeszcze nie? Kiedy ruszy parking? Informacje o Dekadzie po reotwarciu
- Wyjście awaryjne - oddam kochanka w dobre ręce
- Fratelli wraca po powodzi! Restauracja otwiera się w nowym miejscu
- Sławomir Mentzen w Nysie! Kolejny kandydat walczy o głosy
Napisz komentarz
Komentarze