Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 24 lutego 2025 11:28

Dodatkowe zajęcia w powiatowych szkołach. Uczniowie będą nadrabiać zaległości

Dodatkowe zajęcia w powiatowych szkołach. Uczniowie będą nadrabiać zaległości
Zarząd Powiatu w Nysie przeznaczył 168 tys. zł dla szkół ponadpodstawowych na sfinansowanie dodatkowych zajęć dla uczniów. Lekcje mają pomóc młodzieży m.in. w lepszym przygotowaniu do egzaminów maturalnych.


- Lekcje mają przyczynić się do nadrobienia zaległości uczniów spowodowanych nauczaniem zdalnym w związku z pandemią COVID-19 - mówi Joanna Burska, członek Zarządu Powiatu Nyskiego.

Jak informuje Starostwo, łącznie we wszystkich szkołach prowadzonych przez Powiat Nyski przybędzie 2 400 dodatkowych godzin lekcyjnych z przedmiotów ogólnokształcących.

- Zajęcia te będą prowadzone we wszystkich typach publicznych szkół ponadpodstawowych z wyjątkiem szkół specjalnych wchodzących w skład Zespołu Placówek Specjalnych w Nysie oraz w szkołach niepublicznych dla młodzieży - czytamy na stronie Starostwa Powiatowego.

Zajęcia już się odbywają. Potrwają do 22 grudnia br.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Reklama