Start sport Co dalej z Polonią Nysa? Klub tnie wydatki

Co dalej z Polonią Nysa? Klub tnie wydatki

przez Nysa Hot
150 tysięcy złotych – o tyle został uszczuplony niedawno budżet Polonii Nysa. Pieniądze, które miały pójść na drużynę, Starostwo Powiatowe w Nysie postanowiło przekazać na dofinansowanie szpitali w regionie. W związku z tym zarząd wprowadził program tymczasowej redukcji płac dla pracowników, trenerów oraz zawodników.
Obecnie zajęcia sportowe są zawieszone. Jak zaznacza zarząd, w trudnej sytuacji kwestie sportowe odchodzą na dalszy plan. Po zakończeniu stanu epidemii treningi mają być jednak nadrobione.
– Dyrektor do spraw sportowych oraz trenerzy odpowiedzialni za poszczególne grupy szkoleniowe pracują nad koncepcją zrealizowania zawieszonych treningów i zaproponują w najbliższym czasie wiele rozwiązań, w tym zajęcia dodatkowe – informuje Zarząd Klubu Sportowego Polonia Nysa.
Dodatkowe treningi mogą zostać zaplanowane w wakacje lub dni wolne. I choć piłkarze w miarę możliwości mogą ćwiczyć w domu lub ogrodzie, to nic nie zastąpi im wysiłku i ćwiczeń na boisku. Z pomocą przychodzi internet. Filmy instruktażowe do poszczególnych ćwiczeń mają być udostępniane na stronie facebookowej Polonii Nysa.
Klub zawiesza też miesięczną składkę członkowską, obowiązującą zawodników Akademii piłkarskiej. Kto jednak chce, może dalej ją opłacać, wspierając w ten sposób klub. Polonia jak co roku zachęca również swoich sympatyków do przekazania 1% z pitu na rzecz klubu. Niedawno wspierający klub Powiat Nyski wycofał dalsze finansowanie. Po burzliwej sesji środki z promocji Powiatu zostały przekazane m.in. na sfinansowanie angiografu dla powstającego w szpitalu oddziału naczyniowego oraz na wsparcie ZOZu w Głuchołazach. 400 tys. złotych otrzymał także PKS. 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź