Start Aktualności Do Nysy przyjadą pielgrzymi na motocyklach

Do Nysy przyjadą pielgrzymi na motocyklach

przez Nysa Hot
W ten weekend w Nysie zagoszczą motocykliści z Pielgrzymki Motocyklowej Iskry Miłosierdzia, wybierający się na eucharystię na Górze św. Anny.

W programie zlotu będzie m.in. różaniec w Sanktuarium Matki Łopatyńskiej w Wójcicach oraz adoracja i rozważania w Sanktuarium św. Rity w Głębinowie. W sobotę o godzinie 13 odbędzie się eucharystia w Parafii św. Dominika w Nysie, gdzie Homilię wygłosi ks. Janusz Ogórek, motocyklista i zarazem proboszcz parafii Domaszkowice. Po Mszy św. nastąpi paradny przejazd przez Nysę.

W niedzielę rano pielgrzymi na swoich maszynach ruszą na coroczną Pielgrzymkę motocyklistów na Górze św. Anny, w której udział bierze kilkanaście tysięcy osób.

Pielgrzymka Motocyklowa Iskra Miłosierdzia to ruch motocyklistów, którzy podjęli wyzwanie niesienia Bożego Miłosierdzia przez szlaki Europy. Do tej pory Iskra pielgrzymowała m.in. do Rzymu, Fatimy, Medjugorie, czy też Koryntu.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź