Start Hot Gorąco na sesji Rady Powiatu. Będzie nowy Wiceprzewodniczący

Gorąco na sesji Rady Powiatu. Będzie nowy Wiceprzewodniczący

przez Nysa Hot

Zgodnie z przewidywaniami, trwa kolejna burzliwa sesja Rady Powiatu. Ponownie wrócił temat odwołania Przewodniczącego Rady. Głosowane będą także zmiany w budżecie. Sesję można śledzić online.

Już na początku sesji doszło do zgrzytu pomiędzy radnymi. Powodem był wniosek Starosty Nyskiego o wprowadzenie do porządku obrad punktu dot. odwołania Bogdana Wyczałkowskiego z funkcji Przewodniczącego. Jeden z radnych miał wątpliwości, czy taki punkt nie powinien zostać wprowadzony automatycznie w ciągu 30 dni przez Wyczałkowskiego. Na poprzedniej sesji ten sam wniosek przepadł. Etatowy Członek Zarządu Powiatu Joanna Burska zaapelowała o przerwanie sesji i dokończenie w innym terminie, z użyciem oprogramowania do  przeprowadzenia sesji zdalnie.

Ostatecznie doszło do głosowania wniosku Starosty Andrzeja Kruczkiewicza. 14 radnych nie poparło wniosku, przez co ponownie nie będzie procedowany. W porządku obrad znalazł się za to punkt o odwołanie Wiceprzewodniczącego Rady, Zbigniewa Karnasia.

Większością głosów Karnaś został odwołany z funkcji. Wniosek grupy radnych poparło 13 osób, 11 było przeciwko, a 1 jeden radny wstrzymał się od głosu. Tym samym wyraźnie już zarysowała się nowa koalicja w powiecie (czytaj więcej). Jak zauważył jeden z radnych, Zarząd Powiatu dzięki specustawie w sprawie koronawirusa ma jednak duże możliwości działania, bez podejmowania uchwał Rady Powiatu.

W dalszej części ważnym punktem będzie zmiana budżetu powiatu. Jest to podyktowane m.in. dofinansowaniem ZOZ w Nysie oraz zadań drogowych w obrębie Radzikowic.

Transmisja online > link

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź