Start Aktualności Miasto Jesenik współpracuje z nyską Uczelnią

Miasto Jesenik współpracuje z nyską Uczelnią

Delegacja z Jesenika na czele ze Starostką Zdeňką Blišťanovą gościła w PWSZ w Nysie

przez Nysa Hot

Na temat współpracy w zakresie kształcenia i wspólnych przedsięwzięć rozmawiano podczas wizyty delegacji z Jesenika. Wśród gości z Republiki Czeskiej byli Starostka – Zdeňka Blišťanová, Wicestarosta – Tomáŝ Vlazlo, Sekretarz – dr Marek Ruda oraz architekt miejski inż. Tomáŝ Pejpek.

PWSZ w Nysie – współpraca międzynarodowa

Nyska Uczelnia współpracuje z Republiką Czeską na różnych płaszczyznach współpracy naukowej i studenckiej. Rozmawiano o wspólnych inicjatywach, współpracy z firmami, szkołami średnimi czy Uniwersytetami Trzeciego Wieku.

PWSZ w Nysie reprezentowali podczas rozmów w Sali Senatu Rektor prof. Przemysław Malinowski, Prorektor ds. nauki i rozwoju, prof. Tomasz Drewniak, Pełnomocnik Rektora ds. kontaktów z samorządem i szkołami średnimi w Czechach i na Słowacji, dr Grzegorz Chmielewski oraz Elżbieta Boruch z Biura Współpracy Międzynarodowej PWSZ w Nysie.

Delegacja z Jesenika mogła zapoznać się z pracowniami Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej oraz z kształceniem na kierunku pielęgniarstwo. Gości z Czech po Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej oprowadziła Prodziekan na Wydziale Nauk Medycznych – prof. Agnieszka Wolińska-Grabowska. Architekt miejski z Jesenika inż. arch. Tomáŝ Pejpek mógł zapoznać się z pracowniami na Wydziale Nauk Technicznych PWSZ w Nysie.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź