Start Aktualności Morów czeka inwestycje przeciwpowodziowe

Morów czeka inwestycje przeciwpowodziowe

przez Nysa Hot

Trwa sprzątanie po wielkiej wodzie, jaka przeszła przez Morów. Tymczasem samorządowcy debatują nad rozwiązaniem systemowym. Czy uda się zabezpieczyć miejscowości położone nad Morą?

Mora w tym roku już 3 razy dała się we znaki mieszkańcom Morowa, 1 września najdotkliwiej. Stan wody był tu najprawdopodobniej najwyższy od powodzi z 1938 roku. Wtedy rzeka zalała całą wieś. Tym razem ucierpiało kilkanaście domów. Na niektórych posesjach woda sięgała aż 1,5 metra.

Gmina Nysa przygotowuje koncepcję zabezpieczenia  miejscowości poprzez m.in. likwidację brodu.

4 września z inicjatywy Burmistrza Nysy  zaproponowałem Staroście Nyskiemu, aby koordynował działania samorządu na szczeblu gminnym. Jest to problem nie tylko Morowa, ale także Biskupowa i Burgrabic, stąd potrzebne jest wspólne działanie i szerokie spojrzenie na problem. – mówi Zastępca Burmistrza Nysy, Marek Rymarz.

W spotkaniu w Starostowie Powiatowym brał udział również Dyrektor PGW Wody Polskie Zarządu Zlewni w Nysie, Sławomir Janik. 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź