Start Aktualności Otmuchowski Sandacz coraz bliżej!

Otmuchowski Sandacz coraz bliżej!

przez Nysa Hot

Już niebawem zakończy się rewitalizacja kultowego Sandacza nad Jeziorem Otmuchowskim. Jak w cyklu Gość Tygodnia Nysa Hot zapowiadał Jan Woźniak, burmistrz Otmuchowa, ośrodek będzie gotowy już w listopadzie!

Modernizacja rozpoczęła się na przełomie 2018 i 2019 roku. Po remoncie, ”Sandacz” ma w swoich murach pomieść restaurację, a także hotel. W ośrodku będzie prowadzona także działalność wypoczynkowo-rehabilitacyjna. Ma być także miejscem licznych imprez i wydarzeń.

– Jesteśmy zdeterminowani, aby nad Jezioro Otmuchowskie przenieść część Lata Kwiatów i zlokalizować tam jedną z głównych scen, tak, aby można było spoglądać na wykonawców na scenie, która może zostać ulokowana także na wodzie – mówi Jan Woźniak, burmistrz Otmuchowa.

Impreza miałaby odbyć się właśnie w zmodernizowananym ośrodku Sandacz.

– Działalność będzie prowadzić tam także szkoła pod żaglami, a poza sezonem obiekt będzie funkcjonował razem z sąsiednim DPS, który powstaje w dawnym Skalniku – informuje Gmina Otmuchów.

Foto: Gmina Otmuchów

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź