Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 24 lutego 2025 00:00

Zatonął jacht nad Jeziorem Nyskim

Zatonął jacht nad Jeziorem Nyskim
Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 19.00.  Nad jeziorem nastąpiło załamanie pogody. Wieczorem przechodziła silna burza z porywistym wiatrem.
- W wyniku silnego podmuchu wiatru na przystani przy hotelu Rybak przewrócił się a następnie zatonął jacht. Natychmiast z bazy wypływa łódź dyżurna WOPR Nysa, po dotarciu na miejsce i podczepieniu zatopionego jachtu podjęliśmy próbę doholowania jednostki do brzegu. Jednak nasza jednostka nie miała na tyle mocy i wsparcia udzielili nam Policjanci wodni, którzy dysponują odpowiednią łodzią, która poradziła sobie z doholowaniem zatopionego jachtu do bazy WOPR, gdzie przy pomocy specjalistycznego pojazdu oraz motopompy wydobyliśmy na brzeg jednostkę i przekazaliśmy szczęśliwemu właścicielowi - informuje Jarosław Białochławek, dowódca WOPR Nysa.

- Dziękuje za sprawną akcję ratownikom i oczywiście policjantom bez których pomocy długo męczylibyśmy się z wydobyciem łodzi na brzeg - dodaje Białochławek.

Foto: WOPR Nysa

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Reklama