- Do zdarzenia doszło w sobotę (30.12.23 r.) około godziny 23.00 w Nysie przy ul. Bohaterów Warszawy. Dyżurny otrzymał telefoniczną informację, że świadkowie zauważyli, jak prawdopodobnie nietrzeźwy mężczyzna kieruje samochodem marki renault. Policjanci udali się we wskazane miejsce. Okazało się, że w samochodzie znajduje się 49-latek. Od mężczyzny funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu oraz zauważyli w pojeździe butelki z alkoholem - mówi st. sierż. Janina Kędzierska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.
Jak się okazało miał ponad 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Amator jazdy na "podwójnym gazie" nie stracił prawo jazdy, bo ... go nie posiadał.
- Podczas policyjnej kontroli wyszło również na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Wkrótce za swoje zachowanie odpowie w sądzie. Grozi mu nawet 3 pozbawienia wolności - mówi st. sierż. Janina Kędzierska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.
Foto archiwalne
Napisz komentarz
Komentarze