Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 20 kwietnia 2025 02:37
Ważne!
Reklama

Kamień węgielny pod budowę fabryki Umicore

Kamień węgielny pod budowę fabryki Umicore

Przeglądając ogłoszenia o pracę, można było już trafić na oferty firmy Umicore. Na razie belgijski gigant szukał kadry kierowniczej. Rekrutacja większości pracowników ma rozpocząć się już niebawem25 lutego wmurowany zostanie natomiast kamień węgielny pod budowę zakładu produkcyjnego w strefie Radzikowice-Goświnowice.

Oficjalna uroczystość będzie mieć miejsce już przy mocno zaawansowanych pracach. Trwają bowiem zbrojenie strefy ekonomicznej i budowa samego zakładu. Prace prowadzą też Turon i Polska Spółka Gazownictwa. Zbrojenie terenu ma potrwać do sierpnia. Na finiszu ma być już wtedy także budowa samej fabryki.

Umicore zbuduje nowoczesny zakład produkcyjny materiałów katodowych, które wchodzą w skład baterii litowo-jonowych. W pierwszej fazie, która jest obecnie planowana na 2023 rok, Belgowie planują zatrudnić około 400 osób. Materiały katodowe z zakładu trafią głównie do baterii stosowanych w samochodach elektrycznych na rynku europejskimZakład rozpocznie dostawy do klientów już pod koniec tego roku. Aby dowiedzieć się o potencjalnych miejscach pracy warto odwiedzić marcowe targi pracy Partner (13.03) w Hali Nysa, gdzie Umciore będzie mieć swoje stanowisko.

fot. Umicore.com


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MaciekTreść komentarza: To jest jakiś dramat. W porywach pięć szynobusów na dzień. W tym miejscu widoczność w obie strony na kilkaset metrów, szynobus "trąbi" jak oszalały, aż w całym mieście słychać a co chwila jakieś zdarzenia. Tak ciężko na stopie stanąć?!Data dodania komentarza: 5.04.2025, 07:18Źródło komentarza: Osobówka wjechała w pociąg!Autor komentarza: ZnajomyTreść komentarza: To Tadzik ???Data dodania komentarza: 1.04.2025, 16:13Źródło komentarza: Brutalny atak nożem podczas imprezy D Autor komentarza: Dominika BTreść komentarza: Hej chętnie wybrałabym się wraz z moim bratem na kabaret. Nigdy nie mieliśmy okazji być na jakimkolwiek Kabarecie, tylko przed telewizorem. Fajna okazja na oderwanie się od rzeczywistości i spędzenia tego czasu wspólnie przy tak zabawnej atmosferze. Przy okazji zobaczylibyśmy co panowie z " Paranienormalni" przygotowali dla takiej publiczności. Na żywo to zupełnie inne wrażenie! 😂😃Data dodania komentarza: 27.03.2025, 17:05Źródło komentarza: Do wygrania zaproszenie na kabaret!Autor komentarza: NowyTreść komentarza: Pierwszy NOWY wóz w gminie Otmuchow od równo 100 lat.Data dodania komentarza: 26.03.2025, 15:44Źródło komentarza: Nowy wóz strażacki dla Gminy Otmuchów – ważna inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańcówAutor komentarza: MalwTreść komentarza: Ostatnio nie mam czasu na siłownię, więc takie wyjście zapewniłoby odpowiednie ćwiczenia mięśnia brzucha i przy okazji wyrzut dopaminy.Data dodania komentarza: 26.03.2025, 13:26Źródło komentarza: Do wygrania zaproszenie na kabaret!Autor komentarza: NysaninTreść komentarza: A kto będzie te mandaty za parkowanie wystawiał??? W Nysie, szczególnie w centrum, pojazdy zaparkowane gdzie się da i jak się da, nawet na samym łuku skrzyżowania. Policji to nie interesuje, wpisywanie takich miejsc w mapę zagrożeń też nic nie przynosi. Policja ma to w d... Lepiej pojechać na obwodnicę i trzepać mandaty za prędkość albo łapać rowerzystów na rauszu po wioskach.Data dodania komentarza: 25.03.2025, 16:06Źródło komentarza: Mandaty w górę. Mają być jeszcze droższe
Reklama
Reklama