Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 20 kwietnia 2025 07:28
Ważne!
Reklama

Potrenuj z wojskiem. Ruszają dobrowolne i bezpłatne szkolenia w armii

Ministerstwo Obrony Narodowej po raz szósty uruchamia projekt jednodniowych szkoleń „Trenuj z wojskiem”. Ich atutem jest bardzo atrakcyjny program.
Potrenuj z wojskiem. Ruszają dobrowolne i bezpłatne szkolenia w armii

Autor: Canva

To inicjatywa adresowana do wszystkich zainteresowanych zdobyciem podstawowych umiejętności wojskowych, bez względu na wiek czy doświadczenie.

Tegoroczna edycja potrwa od 5 kwietnia do 5 lipca i obejmie jednostki wojskowe w całym kraju. Organizatorzy liczą na kilka tysięcy chętnych, którzy będą mogli wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów.

Szkolenia w całej Polsce

Program „Trenuj z wojskiem” obejmie cały kraj. Na inauguracyjne zajęcia w kwietniu ochotnicy mogą zapisywać się w Warszawie, Lesznie i Gdyni. W kolejnych tygodniach szkolenia odbędą się m.in. w Poznaniu, Lublinie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Białymstoku, Rzeszowie i Krakowie.

Każdego tygodnia kolejne jednostki wojskowe będą otwarte na nowych uczestników, którzy chcą zdobyć praktyczną wiedzę na temat obronności i bezpieczeństwa.

Jak wziąć udział w szkoleniu?

Szkolenia są darmowe i dostępne dla każdego w wieku od 15 do 65 lat z polskim obywatelstwem – osoby niepełnoletnie muszą uzyskać zgodę opiekunów. Nie jest wymagane doświadczenie ani żadne specjalne przygotowanie.

Zapisywać można się przez telefon, komunikator, sms-em lub mailowo. Szczegóły są dostępne tutaj.

Od pierwszej pomocy po walkę wręcz

Jednodniowe szkolenia trwają 8 godzin i obejmują szeroki wachlarz praktycznych umiejętności. Uczestnicy poznają podstawy strzelania, rzutu granatem i walki wręcz. Dowiedzą się, jak udzielać pierwszej pomocy w warunkach polowych, przetrwać w trudnym terenie i jak prawidłowo reagować na alarmy.

Resort obrony zapewnia, że szkolenia poprowadzą doświadczeni instruktorzy. Przewidziana jest także część integracyjna i poczęstunek wojskowy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MaciekTreść komentarza: To jest jakiś dramat. W porywach pięć szynobusów na dzień. W tym miejscu widoczność w obie strony na kilkaset metrów, szynobus "trąbi" jak oszalały, aż w całym mieście słychać a co chwila jakieś zdarzenia. Tak ciężko na stopie stanąć?!Data dodania komentarza: 5.04.2025, 07:18Źródło komentarza: Osobówka wjechała w pociąg!Autor komentarza: ZnajomyTreść komentarza: To Tadzik ???Data dodania komentarza: 1.04.2025, 16:13Źródło komentarza: Brutalny atak nożem podczas imprezy D Autor komentarza: Dominika BTreść komentarza: Hej chętnie wybrałabym się wraz z moim bratem na kabaret. Nigdy nie mieliśmy okazji być na jakimkolwiek Kabarecie, tylko przed telewizorem. Fajna okazja na oderwanie się od rzeczywistości i spędzenia tego czasu wspólnie przy tak zabawnej atmosferze. Przy okazji zobaczylibyśmy co panowie z " Paranienormalni" przygotowali dla takiej publiczności. Na żywo to zupełnie inne wrażenie! 😂😃Data dodania komentarza: 27.03.2025, 17:05Źródło komentarza: Do wygrania zaproszenie na kabaret!Autor komentarza: NowyTreść komentarza: Pierwszy NOWY wóz w gminie Otmuchow od równo 100 lat.Data dodania komentarza: 26.03.2025, 15:44Źródło komentarza: Nowy wóz strażacki dla Gminy Otmuchów – ważna inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańcówAutor komentarza: MalwTreść komentarza: Ostatnio nie mam czasu na siłownię, więc takie wyjście zapewniłoby odpowiednie ćwiczenia mięśnia brzucha i przy okazji wyrzut dopaminy.Data dodania komentarza: 26.03.2025, 13:26Źródło komentarza: Do wygrania zaproszenie na kabaret!Autor komentarza: NysaninTreść komentarza: A kto będzie te mandaty za parkowanie wystawiał??? W Nysie, szczególnie w centrum, pojazdy zaparkowane gdzie się da i jak się da, nawet na samym łuku skrzyżowania. Policji to nie interesuje, wpisywanie takich miejsc w mapę zagrożeń też nic nie przynosi. Policja ma to w d... Lepiej pojechać na obwodnicę i trzepać mandaty za prędkość albo łapać rowerzystów na rauszu po wioskach.Data dodania komentarza: 25.03.2025, 16:06Źródło komentarza: Mandaty w górę. Mają być jeszcze droższe
Reklama
Reklama